Eau de Parfum

247 tuotetta
DIOR Sauvage Eau de Parfum 100 ml
DIORSauvage Eau de Parfum
(2)
Hinta: 149,90 €
Armani Acqua Di Giò Eau de Parfum 50 ml
ArmaniAcqua Di Giò Eau de Parfum
Hinta: 112,90 €
BYREDO Rose Of No Man's Land Absolu Eau de Parfum 50 ml
BYREDORose Of No Man's Land Absolu Eau de Parfum
Hinta: 215 €
Kilian Moonlight In Heaven Eau de Parfum 50 ml
50 ml
KilianMoonlight In Heaven Eau de Parfum
Hinta: 249,90 €
Armani I Will Eau de Parfum 100 ml Refill
Uutuus
ArmaniI Will Eau de Parfum
Hinta: 120 €
Emporio Armani Stronger With You Intensely Eau de Parfum 50 ml
ArmaniEmporio Armani Stronger With You Intensely Eau de Parfum
(5)
Hinta: 101,90 €
Tommy Hilfiger Impact Intense Eau de Parfum 50 ml
Tommy HilfigerImpact Intense Eau de Parfum
(1)
Hinta: 73,50 €
Rabanne Invictus Victory Elixir Eau de Parfum 100 ml
RabanneInvictus Victory Elixir Eau de Parfum
(1)
Hinta: 153,90 €
Diesel Only Desire Eau de Parfum 30 ml
KaupanpäällinenOstaessasi 1
Uutuus Vain KICKSIllä
DieselOnly Desire Eau de Parfum
Hinta: 72,50 €
Diesel Only The Brave Eau de Parfum 35 ml
KaupanpäällinenOstaessasi 1
DieselOnly The Brave Eau de Parfum
Hinta: 50 €
D Red By Diesel Eau de Parfum 30 ml
KaupanpäällinenOstaessasi 1
DieselD Red By Diesel Eau de Parfum
Hinta: 50 €
TOM FORD Noir Extreme Eau de Parfum 50 ml
TOM FORDNoir Extreme Eau de Parfum
(1)
Hinta: 152,90 €
Montblanc Explorer Eau de Parfum 60 ml
MontblancExplorer Eau de Parfum
Hinta: 73,90 €
Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum 100 ml
Yves Saint LaurentY Eau de Parfum
(11)
Hinta: 138,90 €
Yves Saint Laurent MYSLF Eau de Parfum 60 ml
Yves Saint LaurentMYSLF Eau de Parfum
(6)
Hinta: 117,90 €
Prada Paradigme Eau de Parfum 100 ml
Hot on Social
PradaParadigme Eau de Parfum
(3)
Hinta: 154,90 €
Valentino Uomo Born In Roma Intense 100 ml
ValentinoUomo Born In Roma Intense
(1)
Hinta: 122,90 €
Parfums De Marly Althaïr Eau de Parfum 125 ml
Parfums De MarlyAlthaïr Eau de Parfum
(1)
Hinta: 289,90 €
Valentino Vendetta Uomo Eau de Parfum 30 ml
Uutuus
ValentinoVendetta Uomo Eau de Parfum
Hinta: 96 €
Dior Homme Intense Eau de Parfum 50 ml
DIORDior Homme Intense Eau de Parfum
(3)
Hinta: 105,90 €
Versace Eros Flame Eau de Parfum 50 ml
VersaceEros Flame Eau de Parfum
(5)
Hinta: 86,50 €
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir 75 ml
Jean Paul GaultierLe Male Elixir
(1)
Hinta: 122,90 €
Jean Paul Gaultier Le Male Le Parfum Intense 75 ml
Jean Paul GaultierLe Male Le Parfum Intense
(1)
Hinta: 110,90 €
Versace Eros Energy Eau de Parfum 50 ml
VersaceEros Energy Eau de Parfum
(1)
Hinta: 88,50 €
Parfums De Marly Layton Eau de Parfum 125 ml
Parfums De MarlyLayton Eau de Parfum
(1)
Hinta: 289,90 €
Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum Eau de Parfum 75 ml
Jean Paul GaultierLe Beau Le Parfum Eau de Parfum
Hinta: 99,90 €
Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette 100 ml
ValentinoBorn in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette
(1)
Hinta: 137 €
Yves Saint Laurent MYSLF Le Parfum 100 ml
Yves Saint LaurentMYSLF Le Parfum
(2)
Hinta: 154,90 €
Valentino Born In Roma Yellow Dream Uomo Eau de Toilette 100 ml
100 ml
ValentinoBorn In Roma Yellow Dream Uomo Eau de Toilette
Hinta: 114,90 €
Hugo Boss Boss Bottled Absolu Parfum Intense 50 ml
Hugo BossBoss Bottled Absolu Parfum Intense
(3)
Hinta: 112 €
Rabanne 1 Million Black Eau de Parfum 100 ml
Uutuus
Rabanne1 Million Black Eau de Parfum
Hinta: 131 €
Versace Eros Eau de Parfum 100 ml
VersaceEros Eau de Parfum
(1)
Hinta: 111,50 €
Jean Paul Gaultier Le Beau Paradise Garden Eau de Parfum 75 ml
Jean Paul GaultierLe Beau Paradise Garden Eau de Parfum
(1)
Hinta: 98,90 €
Montblanc Explorer Extreme 100 ml
MontblancExplorer Extreme
Hinta: 113,90 €
Armani Code Eau de Parfum 50 ml
ArmaniArmani Code Eau de Parfum
Hinta: 112,90 €
Hugo Boss Boss Bottled Beyond Eau de Parfum 100 ml
Hugo BossBoss Bottled Beyond Eau de Parfum
(1)
Hinta: 131 €
Carolina Herrera Bad Boy Cobalt Eau de Parfum 50 ml
Carolina HerreraBad Boy Cobalt Eau de Parfum
(2)
Hinta: 99,90 €
Burberry Hero Eau de Parfum 100 ml
BurberryHero Eau de Parfum
(2)
Hinta: 142 €
Jean Paul Gaultier Le Beau Narcisse Eau de Parfum 75 ml
Jean Paul GaultierLe Beau Narcisse Eau de Parfum
Hinta: 103,90 €
Rabanne Invictus Elixir Eau de Parfum 100 ml
RabanneInvictus Elixir Eau de Parfum
Hinta: 143,90 €
Armani Stronger With You Absolutely Eau de Parfum 50 ml
50 ml
ArmaniStronger With You Absolutely Eau de Parfum
(2)
Hinta: 101,90 €
Jean Paul Gaultier Le Male In Blue Eau de Parfum Natural Spray 75 ml
Jean Paul GaultierLe Male In Blue Eau de Parfum Natural Spray
(1)
Hinta: 95,90 €
Hugo Boss Boss Bottled Parfum 100 ml
Hugo BossBoss Bottled Parfum
(2)
Hinta: 135 €
AZZARO Most Wanted Eau de Parfum Intense 50 ml
AZZAROMost Wanted Eau de Parfum Intense
(4)
Hinta: 84 €
Dolce & Gabbana The One Pour Homme Eau de Parfum 100 ml
Dolce & GabbanaThe One Pour Homme Eau de Parfum
Hinta: 140 €
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Parfum 75 ml
Issey MiyakeL'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Parfum
Hinta: 92,20 €
Armani Code Parfum 75 ml
ArmaniArmani Code Parfum
(4)
Hinta: 163,90 €
Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir Eau de Parfum 50 ml
50 ml
Narciso RodriguezFor Him Bleu Noir Eau de Parfum
Hinta: 73,50 €
BYREDO Bal d'Afrique Absolu Eau de Parfum 50 ml
BYREDOBal d'Afrique Absolu Eau de Parfum
Hinta: 215 €
Dolce & Gabbana Light Blue Capri In Love Pour Homme Eau de Parfum 50 ml
Dolce & GabbanaLight Blue Capri In Love Pour Homme Eau de Parfum
(1)
Hinta: 102 €
Ralph Lauren Ralph's Club Eau de Parfum 50 ml
Ralph LaurenRalph's Club Eau de Parfum
Hinta: 102,90 €
Hugo Boss Bottled Bold Lavender Eau de Parfum 100 ml
Hugo BossBottled Bold Lavender Eau de Parfum
Hinta: 125 €
AZZARO Wanted Forever Elixir 100 ml
AZZAROWanted Forever Elixir
(1)
Hinta: 131 €
Creed Men's Inspiration Sample Set Eau de Parfum 5 x 1,7 ml
5 x 1,7 ml
CreedMen's Inspiration Sample Set Eau de Parfum
Hinta: 47,20 €
Hugo Boss Boss Bottled Eau de Parfum 100 ml
Hugo BossBoss Bottled Eau de Parfum
Hinta: 125 €
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Him Eau de Parfum 50 ml
Jean Paul GaultierScandal Absolu Him Eau de Parfum
Hinta: 122,90 €
Prada Luna Rossa Ocean Eau de Parfum 100 ml
PradaLuna Rossa Ocean Eau de Parfum
Hinta: 155,90 €
Rabanne Phantom In Red Eau de Parfum 100 ml
RabannePhantom In Red Eau de Parfum
Hinta: 133,90 €
Rabanne Million Gold Absolut Him Eau de Parfum 100 ml
RabanneMillion Gold Absolut Him Eau de Parfum
Hinta: 143,90 €
Carolina Herrera Bad Boy Cobalt Elixir Eau de Parfum 100 ml
Carolina HerreraBad Boy Cobalt Elixir Eau de Parfum
(1)
Hinta: 157,90 €
Prada Luna Rossa Black Eau de Parfum 100 ml
100 ml
PradaLuna Rossa Black Eau de Parfum
(1)
Hinta: 155,90 €
Versace Eau Fraîche Extrême Eau de Parfum 50 ml
VersaceEau Fraîche Extrême Eau de Parfum
Hinta: 93 €
Hugo Boss Hugo Intense Eau de Parfum 75 ml
Hugo BossHugo Intense Eau de Parfum
Hinta: 95 €
CALVIN KLEIN CK One Essence Viva Love Parfum Intense 100 ml
100 ml
CALVIN KLEINCK One Essence Viva Love Parfum Intense
Hinta: 78 €
CALVIN KLEIN Defy Eau de Parfum 100 ml
CALVIN KLEINDefy Eau de Parfum
Hinta: 116 €
Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum Pour Homme 100 ml
Jean Paul GaultierScandal Le Parfum Pour Homme
(2)
Hinta: 151,90 €
Jean Paul Gaultier Le Beau Flower Edition Eau de Parfum 125 ml
125 ml
Jean Paul GaultierLe Beau Flower Edition Eau de Parfum
Hinta: 132,90 €
Carolina Herrera Bad Boy Cobalt Absolu Eau de Parfum 50 ml
Carolina HerreraBad Boy Cobalt Absolu Eau de Parfum
Hinta: 105,90 €
Hugo Boss The Scent for Him Intense Eau de Parfum 100 ml
Hugo BossThe Scent for Him Intense Eau de Parfum
Hinta: 144,25 €
CALVIN KLEIN CK One Night Essence Parfum Intense 50 ml
CALVIN KLEINCK One Night Essence Parfum Intense
Hinta: 60 €
Dolce & Gabbana Devotion Pour Homme Parfum 50 ml
Dolce & GabbanaDevotion Pour Homme Parfum
(1)
Hinta: 115 €
Armani Acqua Di Gìo Profondo Eau de Parfum 30 ml
ArmaniAcqua Di Gìo Profondo Eau de Parfum
Hinta: 96,90 €
Rabanne Invictus Victory Absolu Parfum Intense 50 ml
RabanneInvictus Victory Absolu Parfum Intense
(1)
Hinta: 114,90 €
Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso Eau de Parfum 75 ml
75 ml
Dolce & GabbanaPour Homme Intenso Eau de Parfum
Hinta: 87,50 €
Creed Green Irish Tweed Eau de Parfum 50 ml
CreedGreen Irish Tweed Eau de Parfum
Hinta: 216 €
Versace Eros Parfum 100 ml
100 ml
VersaceEros Parfum
Hinta: 142 €
Yves Saint Laurent L'Homme Le Parfum 100 ml
100 ml
Yves Saint LaurentL'Homme Le Parfum
Hinta: 157,90 €
Parfums De Marly Percival Eau de Parfum 75 ml
Parfums De MarlyPercival Eau de Parfum
Hinta: 224,90 €
Lacoste Original Eau de Parfum 60 ml
LacosteOriginal Eau de Parfum
Hinta: 64,90 €
TOM FORD Oud Minérale Eau de Parfum 50 ml
TOM FORDOud Minérale Eau de Parfum
Hinta: 152,90 €
Rabanne Million Gold Elixir 100 ml
RabanneMillion Gold Elixir
Hinta: 147,90 €
Givenchy Gentleman Society Eau de Parfum Ambrée 100 ml
GivenchyGentleman Society Eau de Parfum Ambrée
Hinta: 152,90 €
Ralph Lauren Ralph's Club New York 110 ml
Ralph LaurenRalph's Club New York
Hinta: 168,90 €
Burberry Hero Parfum 50 ml
BurberryHero Parfum
Hinta: 121 €
Armani Acqua Di Gio Homme Intense 100 ml
ArmaniAcqua Di Gio Homme Intense
Hinta: 151 €
Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum Intense 60 ml
Yves Saint LaurentY Eau de Parfum Intense
Hinta: 127,90 €
Jean Paul Gaultier SCANDAL ELIXIR HIM Eau de parfum natural spray 50 ml 100 ml
Jean Paul GaultierSCANDAL ELIXIR HIM Eau de parfum natural spray 50 ml
Hinta: 154,90 €
Rabanne Invictus Parfum 50 ml
RabanneInvictus Parfum
Hinta: 110,90 €
Rabanne Phantom Intense Eau de Parfum 50 ml
RabannePhantom Intense Eau de Parfum
Hinta: 106,90 €
Hugo Boss Boss Bottled Infinite Eau de Parfum 100 ml
Hugo BossBoss Bottled Infinite Eau de Parfum
Hinta: 122 €
Tuotteita per sivu:

Miesten eau de parfum – intensiiviset ja pitkäkestoiset tuoksut

Tutustu miesten eksklusiiviseen eau de parfum -valikoimaamme – täydellinen valinta sinulle, joka haluat tyylikkään, intensiivisen ja pitkäkestoisen tuoksun. Eau de parfum sisältää runsaasti tuoksuöljyä, mikä tekee tuoksuelämyksestä täyteläisen, luonteikkaan ja pitkäkestoisen. Etsitpä sitten uutta miesten hajuvettä, uutta miesten hajuvettä arkeen, hienostunutta nimikkotuoksua tai ylellistä tuoksua juhliin ja erityisiin tilaisuuksiin, löydät KICKSiltä huolella valitun valikoiman. Löydä juuri sinulle sopiva miesten hajuvesi antamalla persoonallisuutesi ohjata valintaasi täältä.

KICKSiltä löydät miesten eau de parfum -tuoksuja useilta arvostetuilta tuotemerkeiltä, kuten Ralph Lauren, CALVIN KLEIN, Yves Saint Laurent, Parfums de Marly, BYREDO, Hugo Boss, Armani ja DIOR. Valikoima sisältää niin moderneja myyntimenestyksiä kuin ajattomia klassikoita, joiden ainutlaatuiset tuoksukoostumukset sopivat erilaisiin persoonallisuuksiin ja tyyleihin. Piditpä raikkaasta ja hillitystä tuoksusta tai voimakkaasta ja elegantista kokonaisuudesta, löydät varmasti juuri sinulle sopivan eau de parfum -tuoksun. Olemme koonneet yhteen yleisimmät hajuvettä koskevat kysymykset, joita tuoksuasiantuntijamme saavat, sekä vastaukset, jotka auttavat sinua löytämään oikean tuoksun.

Mitä eau de parfum tarkoittaa?

Eau de parfum, usein lyhennettynä EdP, on yksi suosituimmista tuoksupitoisuuksista. Se tunnetaan erinomaisesta tasapainosta voimakkuuden ja pitkäkestoisuuden välillä. Eau de parfum sisältää yleensä 15–20% tuoksuöljyä, minkä ansiosta tuoksu kehittyy vähitellen ja säilyy iholla useita tunteja. Korkeampi pitoisuus tekee tuoksusta täyteläisemmän ja vivahteikkaamman kuin kevyemmissä tuoksutyypeissä, mutta se on usein monikäyttöisempi kuin kaikkein korkeimman pitoisuuden hajusteet.

Monille eau de parfum on luonteva valinta, sillä se sopii yhtä hyvin toimistoon kuin iltaan tai juhlavampiin tilaisuuksiin. Muutama hyvin kohdistettu suihkaus riittää usein luomaan tyylikkään tuoksuelämyksen, joka kestää suurimman osan päivästä.

Parfumin, eau de parfumin, eau de toiletten ja eau de colognen erot

Moni pohtii, mikä eri tuoksupitoisuuksia oikeastaan erottaa toisistaan. Suurin ero on tuoksuöljyn määrässä, joka vaikuttaa sekä tuoksun voimakkuuteen, kestoon että sen kehittymiseen ajan myötä.

  • Parfum on kaikkein korkein tuoksupitoisuus, ja se sisältää tavallisesti 20–40% tuoksuöljyä. Lopputuloksena on runsas, syvä ja erittäin pitkäkestoinen tuoksu, jota tarvitaan vain pieni määrä.
  • Eau de parfum (EdP) sisältää yleensä 15–20% tuoksuöljyä ja tarjoaa täydellisen tasapainon voimakkuuden ja monikäyttöisyyden välillä. Se jättää selkeän tuoksujäljen ja sopii erinomaisesti sekä arkeen että erityisiin tilaisuuksiin.
  • Eau de toilette (EdT) sisältää noin 5–15% tuoksuöljyä. Se tuntuu kevyemmältä, raikkaammalta ja ilmavammalta, minkä vuoksi se on suosittu valinta päiväkäyttöön ja vuoden lämpimimpiin kuukausiin.
  • Eau de cologne (EdC) sisältää tavallisesti 2–5% tuoksuöljyä ja on klassisista tuoksupitoisuuksista kevyin. Sille ovat ominaisia raikkaat sitrushedelmäiset vivahteet ja virkistävä vaikutelma, joten se sopii täydellisesti silloin, kun haluat käyttää hienovaraista tuoksua.

Sinulle sopivin tuoksupitoisuus riippuu omasta maustasi, siitä kuinka pitkään haluat tuoksun kestävän sekä tilanteista, joissa aiot sitä käyttää. Oppaassamme kerromme näistä eroista tarkemmin.

Löydä oikea tuoksuperhe

Etsitpä klassista miesten hajuvettä tai haluat löytää juuri sinulle sopivan miesten hajuveden, oikean tuoksuperheen tunnistaminen helpottaa valintaa. Uutta hajuvettä valitessa pelkkä tuoksupitoisuus ei ratkaise. Yhtä tärkeää on löytää tuoksuperhe, josta pidät eniten. Tuoksuperhe kuvaa hajuveden yleistä luonnetta ja helpottaa omaan persoonallisuuteesi sopivan tuoksun löytämistä.

  • Puumaiset tuoksut ovat usein tyylikkäitä ja maskuliinisia. Niissä on esimerkiksi setripuun, santelipuun, vetiverin ja patsulin vivahteita. Lue lisää puumaisista tuoksuista oppaastamme.
  • Raikkaissa tuoksuissa on yleensä sitrusta, bergamottia, greippiä tai merellisiä vivahteita, jotka luovat puhtaan ja energisen vaikutelman.
  • Mausteiset tuoksut korostavat esimerkiksi mustapippuria, kardemummaa ja kanelia, ja ne sopivat sinulle, joka haluat voimakkaamman ja persoonallisemman tuoksun.
  • Itämaisissa eli amber-tuoksuissa yhdistyvät usein vanilja, meripihka, tonkapapu ja mausteet, jotka luovat lämpimän ja aistikkaan kokonaisuuden.
  • Aromaattiset tuoksut perustuvat laventeliin, salviaan ja rosmariiniin sekä raikkaisiin puumaisiin vivahteisiin.

Mitä tuoksunuotit ovat?

Hajuvesi rakentuu useista tuoksunuoteista, jotka kehittyvät vaihe vaiheelta levityksen jälkeen.

  • Latvatuoksut ovat ensimmäiset vivahteet, jotka aistit heti hajuveden suihkauttamisen jälkeen. Niissä on usein sitrushedelmiä, aromaattisia yrttejä tai kevyitä mausteita, jotka antavat tuoksulle sen ensivaikutelman.
  • Sydäntuoksut tulevat esiin latvatuoksujen haihtuessa ja muodostavat hajuveden ytimen. Niissä on usein kukkaisia, vihreitä, hedelmäisiä tai mausteisia vivahteita, jotka määrittävät tuoksun luonteen.
  • Pohjatuoksut kehittyvät viimeisinä ja säilyvät iholla pisimpään. Tavallisia pohjatuoksuja ovat puu, myski, amber, vanilja, nahka, tonkapapu ja patsuli. Ne antavat hajuvedelle syvyyttä, lämpöä ja pitkäkestoisuutta.

Kun latva-, sydän- ja pohjatuoksut täydentävät toisiaan, syntyy tuoksu, joka kehittyy luonnollisesti päivän aikana ja saa jokaisen iholla oman ainutlaatuisen ilmeensä.

Näin saat eau de parfum -tuoksusi kestämään pidempään

Saat eau de parfum -tuoksustasi parhaan hyödyn levittämällä sitä ihon sykkiville alueille, kuten ranteisiin, kaulalle ja korvien taakse, joissa kehon lämpö auttaa tuoksua kehittymään. Levitä hajuvettä mielellään kosteutetulle iholle, sillä silloin tuoksu säilyy usein pidempään. Vältä ranteiden hankaamista vastakkain levityksen jälkeen, sillä se voi vaikuttaa tuoksun kehittymiseen. Olemme laatineet kattavan oppaan, jonka avulla saat hajuvetesi kestämään pidempään.

Jos haluat täydellisemmän tuoksuelämyksen, voit täydentää hajuvettäsi saman tuoksusarjan deodorantilla, after shave -tuotteella tai tuoksuvalla suihkuvoiteella. Jos pidät kevyemmästä tuoksusta päivän aikana, myös vartalosuihke sopii erinomaisesti eau de parfum -tuoksun rinnalle levityskertojen välillä.

Osta miesten eau de parfum KICKSiltä

KICKSiltä löydät laajan valikoiman miesten eau de parfum -tuoksuja maailman arvostetuimmilta hajuvesitaloilta. Etsitpä sitten raikasta arjen tuoksua, tyylikästä nimikkotuoksua tai voimakasta hajuvettä erityisiin tilaisuuksiin, löydät valikoimastamme runsaasti miesten hajuvesi -vaihtoehtoja eri tyyleihin ja mieltymyksiin. Tutustu valikoimaamme ja vertaile eri tuoksuperheitä, tuoksunuotteja ja tuoksupitoisuuksia löytääksesi juuri sinulle sopivat miesten hajuvedet. Jos haluat tutustua muihin tuoksupitoisuuksiin, löydät valikoimastamme myös miesten parfum-, eau de toilette- ja eau de cologne -tuoksut. Täydennä lisäksi miesten hajuvetesi yhteensopivilla tuotteilla kokonaisvaltaista tuoksurutiinia varten.

Muotokuva hymyilevästä henkilöstä, jolla on lyhyet taaksepäin muotoillut hiukset ja musta paita vaaleanharmaata taustaa vasten. Henkilöllä on luonnollinen meikki, korostetut kulmat ja korvakorut.
ja Jonas

Jonas

Asiantuntemus:Makeup ja Fragrances